Studia drugiego stopnia (semestr zimowy 2024/25)

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Morska Energetyka Wiatrowa

Szczegóły
Kod EW-S2O
Jednostka organizacyjna Wydział Mechaniczny
Kierunek studiów Morska Energetyka Wiatrowa
Forma studiów Stacjonarne
Poziom kształcenia Drugiego stopnia
Profil studiów ogólnoakademicki
Języki wykładowe polski
Limit miejsc 30
Adres komisji rekrutacyjnej Komisja Rekrutacyjna Wydziału Mechanicznego (pokój A-202) Uniwersytet Morski w Gdyni
ul. Morska 81-87,
81-225 Gdynia.
Tel.: (58) 558 6 292,
Tel.: (58) 558 6 678,
Tel.: (58) 558 6 321.
Godziny otwarcia sekretariatu Przyjmowanie oryginałów dokumentów po uzyskaniu statusu zakwalifikowany w następujących dniach:
od 19 do 20.09.2024 r. w godz. 09:00 - 14:00.
Wymagany dokument
  • Dyplom ukończenia studiów wyższych
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

(pokaż minione tury)

Oferta kształcenia na kierunku Morska Energetyka Wiatrowa (MEW) jest odpowiedzią na potrzeby europejskiego i ogólnoświatowego rynku pracy skorelowanego ze zmianami zachodzącymi w gospodarce w ramach realizowanej transformacji energetycznej. Celem studiów magisterskich jest przygotowanie absolwentów do realizacji zadań organizacyjnych i technicznych związanych z cyklem życia lądowych i morskich obiektów energetyki wiatrowej, począwszy od planowania, poprzez zarządzanie procesami konstruowania, zaopatrywania, eksploatacji, aż po ich likwidację. Proces kształcenia został zaprojektowany tak, by w ramach wybieralnych modułów przedmiotów student pogłębiał swoją wiedzę w zakresie czterech obszarów związanych z cyklem życia farm wiatrowych, tj.:

  1.  z fazą rozwoju projektów (ścieżka menadżerska),
  2.  z montażem wież elektrowni wiatrowych (moduł przedmiotów nautycznych),
  3.  z uruchomieniem elektrowni i przesyłem energii elektrycznej (ścieżka integracji cyfrowej),
  4.  z fazą eksploatacji i obsługi morskich elektrowni wiatrowych (moduł przedmiotów eksploatacyjnych).

 

Niezależnie od wybranej ścieżki u studentów kierunku MEW będą kształtowane kompetencje i umiejętności zawodowe, w zakresie znajomości języka angielskiego oraz kierowania zasobami ludzkimi. Absolwenci będą przygotowani do zarządzania projektami technicznymi i procesami związanymi z planowaniem, projektowaniem, budowaniem, eksploatacją i likwidacją obiektów energetyki wiatrowej, w szczególności z zarządzaniem procesami wytwarzania energii elektrycznej, procesami logistycznymi, zarządzaniem bezpieczeństwem, niezawodnością i utrzymaniem ruchu obiektów morskich farm wiatrowych.

Po ukończeniu studiów drugiego stopnia na kierunku Morska Energetyka Wiatrowa, absolwenci będą mogli podejmować zatrudnienie w:

  •  przedsiębiorstwach funkcjonujących w obszarze energetyki wiatrowej;
  • zakładach zaplecza technicznego i diagnostycznego maszyn i urządzeń energetyki wiatrowej;
  • jednostkach administracji publicznej i samorządu terytorialnego, w działach związanychz odnawialnymi źródłami energii (OZE) bądź powiązanych z przemysłem offshore;
  • zakładach energetycznych, w szczególności zajmujących się przetwarzaniem, dystrybucją i integracją energii z farm wiatrowych i innych źródeł odnawialnych;
  •  jednostkach badawczo-rozwojowych zajmujących się zagadnieniami współistnienia przyrodniczo-technicznego w obszarze energetyki wiatrowej, racjonalnego wdrażania OZE, czy problematyki energetycznej;
  •  portach morskich, przy obsłudze farm wiatrowych w terminalach eksploatacyjnych.

 

Na kierunek studiów MEW przyjmowani są kandydaci posiadający dyplom inżyniera w dyscyplinie inżynieria mechaniczna. Istnieje możliwość przyjęcia kandydata posiadającego dyplom ukończenia studiów inżynierskich kierunku przypisanego do innej dyscypliny, po weryfikacji efektów uczenia na studiach pierwszego stopnia i ewentualnym wyznaczeniu zakresu i sposobu uzupełnienia zagadnień niezbędnych do realizacji studiów drugiego stopnia.

 


.